niedziela, 7 lutego 2016

Pijmy wodę! //Detoks dzień VI

Podstawowym założeniem naszego detoksowego wyzwania jest picie dużej ilości płynów, głównie WODY. Dlaczego jest aż tak ważna?


źródło obrazka 

Cóż, zacznijmy może od tego, że oczyszcza organizm i poprawia trawienie. Jest konieczna, gdy chcemy zrzucić na wadze albo ograniczyć przekąski między posiłkami, bo powstrzymuje apetyt. Pomaga w zwiększeniu wydolności organizmu w czasie ćwiczeń fizycznych, 

Ile powinno się pić wody w ciągu dnia? To kwestia sporna, zwykle słyszymy, że minimum 2 litry dziennie, jednak w trakcie reaserchu do tego wpisu przeczytałam, że przyjmuje się, że człowiek powinien dostarczać 1 ml wody na 1 kcal spożywanego pokarmu lub 30 ml na 1 kg (albo 1litr na 30kg) masy ciała. Możesz też podzielić swoją aktualną wagę przez 30, wtedy dokładnie będziesz wiedzieć ile pić wody dziennie. Pamiętajcie, że sporo wody znajduje się też w owocach i warzywach, 

Najlepiej pić wodę regularnie, często i w małych ilościach. Nigdy nie pijcie jej na siłę albo na zapas!
Powinnyśmy pamiętać też o wybraniu dla siebie odpowiedniego rodzaju wody. Kryteria to wiek, poziom wysiłku fizycznego i przede wszystkim nasz stan zdrowotny (np, osoby z problemami gastrycznymi powinny unikać wody gazowanej). 
Nie należy pić zbyt dużo wody przegotowanej, która zwiększa wydalanie wody przez nerki, co może przyspieszyć odwodnienie organizmu.

Do jutra!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz