środa, 3 lutego 2016

Herbatki ziołowe / detoks dzień III

Witajcie w trzecim dniu naszego detoksowego wyzwania! Dzisiaj pokażę Wam, czym możemy zastąpić najpopularniejsze używki, czyli kawę i herbatę. Przede wszystkim chciałabym gorąco polecić:
  • herbatkę z bratka (fiołka trójbarwnego) - ma właściwości oczyszczające i może pomóc w walce z trądzikiem, ponieważ usuwa toksyny ze skóry. Podobno może początkowo zwiększyć ilość pryszczy, jednak ja na razie tego nie zauważyłam (piję ją od dopiero od trzech dni). Napar parzymy przez 5-7 minut pod przykrywką we wrzącej wodzie, pijemy go po posiłkach. 
  • herbatkę rumiankową - koi nerwy, działa przeciwzapalnie i rozkurczowo. Pomaga w przypadku zaburzeń żołądkowych i jelitowych, 
  • herbatki z pokrzywy - wzmacnia włosy i paznokcie, oczyszcza układ trawienny. Obniża poziom cukru we krwi. Wzmacnia odporność, zapobiega anemii i osłabieniom. UWAGA: Zanim zaczniesz pić którekolwiek zioło, to upewnij się, że nie zaszkodzi Twojemu zdrowiu! Na etykietce powinno być zastrzeżone, kto danej herbaty zażywać nie powinien. Pamiętajcie, że z piciem ziół nie można przesadzać, a niektóre z nich pite wieczorem moga powodować problemy z zaśnięciem. 

Do jutra! :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz