piątek, 5 lutego 2016

Co zrobić by detoks był bardziej efektywny? // detoks dzień V

To już piąty dzień detoksu! Nie wiem jak u Was, ale u mnie już widać efekty, moje małe zmiany trądzikowe zniknęły i właściwie w ich miejscu mam tylko przebarwienia i niewielkie krostki, czuję się naprawdę dużo lepiej, ale dzisiaj nie robię podsumowania, bo na to jeszcze za wcześnie, ale mówić będę o różnych rzeczach, które przyczynią się do lepszych efektów!

//DIETA//
Na detoksie najlepiej przejść na dietę bezglutenową, wegańską i bezcukrową, ale to przecież byłyby katusze! Żadna z nas takiej diety się nie podjęła, ale na pewno polepsza wynik. Są natomiast produkty, które warto jeść by polepszyć efekt:
1. marchewka, wygładza i napina skórę, można ją jeść w klasycznej formie, ale można też dorzucić do koktajlu czy sałatki.
2. szpinak, rukola, kapusta, spowodują, że skóra dłużej będzie młoda
3. awokado, pomaga rozświetlić skórę, można jeść w formie klasycznej lub jako guacamole, jeśli nie lubicie dodajcie pół do koktajlu, a nawet nie poczujecie smaku!
4. zielona herbata, dotleni skórę
5. cytrusy, naprężą skórę, rozjaśnią i oczyszczą
6. ciecierzyca, poprawia stan skóry i włosów

//OTOCZENIE//
Oczywiście najlepiej byłoby spać 9 godzin, nie stresować się, wyjechać nad morze, ale kto z nas może sobie na to pozwolić? Są jednak rzeczy, które możemy zrobić, a na pewno nam pomogą.
1. codziennie chodzić na przynajmniej 15 minutowy spacer
2. ćwiczyć! nawet przysiady pomogą :))

to już koniec, do jutra ;)

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz